Blog

V poslední době se mi několikrát dostalo poděkování za to, jakých úspěchů dosáhly děti. Ať to jsou úspěšně složené přijímací zkoušky na víceletá gymnázia nebo to, že si děti ověřily, že mají znalosti, a měly možnost se konfrontovat s vrstevníky z jiných škol. Jako učitelka bych měla být potěšena, že jsou vidět výsledky naší práce. A to bez pochyby...

Svoboda je ...

09.05.2022

Téma svobody není palčivou otázkou jen v posledních pár měsících, ale prolíná se celou lidskou historií. Naštěstí žijeme v době, která svobodě přeje, ale je velice tvrdě vydobyta předchozími generacemi a je jen na nás, nakolik si ji budeme hýčkat a vědomě ji opatrovat.

Děti od jejich narození beru takové, jaké jsou, bez podmínek. Cítím odpovědnost za jejich štěstí i život, protože jsem je přivedla na tenhle svět. Nechci od nich ani do budoucna nic, nemám očekávání, jen si přeji ať jsou šťastné a já zdravá, ať tu pro ně můžu vždycky být a být jednou i přínosná babička. Hlavně ať jsou šťastní oni, pak budu i já....

Do naší školky hledáme mladou ženu / maminku, která má ráda práci, děti a které by záleželo na rozvoji Montessori Kampusu. :)

Mám poměrně nedávnou zkušenost s lektorováním učitelů, kterým jejich ředitel nařídil školení v oblasti matematiky. Přednáším se zajímavými pomůckami a většina lidí se ráda přiučí. Nicméně učit temena hlav, jejichž oči se soustředí na mobil pod lavicí, přinejmenším nedává smysl. Chápu, nařízení se nesetkalo se zájmem.

V současné době nás obklopuje velké množství dostupných informací, jak něco dělat nebo nedělat, mnoho vizuálních informací, jak by mohl vypadat náš naplněný život.

Vše, co děti k úspěchu potřebují, je ukázka a přístup k potřebám nutným pro úspěšné splnění úkolu. A trpělivost rodičů, když se ještě nedaří splnit úkol úplně bez chyb. :-)

Montessori dělám 17 let. Vystudovala jsem tři několikaleté mezinárodní montessori výcviky pro děti od narození do dvanácti let na úrovni vysokoškolského studia a stále se vzdělávám. Jsem zřizovatelka, ředitelka a učitelka soukromé školky a školy a také matka.