Kreslení pravou mozkovou hemisférou


Náš mozek je rozdělen na dvě části, dvě mozkové hemisféry, pravou a levou.

Zjednodušeně řečeno: levá mozková hemisféra, tzv. mužská, je logická, zaměřená na matematiku, detaily, verbální vyjadřování, je časově orientovaná, je v ní strach, posuzuje a je v ní centrum pro naše přežití.

Pravá strach nezná a není omezena časem. Jejím vyjadřovacím prostředkem není verbální jazyk, ale hudba, barvy, symboly. V pravé hemisféře se rodí naše nejtvořivější nápady.

Malé děti se pohybují většinu času v pravé hemisféře. Nezajímá je čas, nebojí se a jsou neuvěřitelně tvořivé. Postupně se však přelaďují působením výchovy na hemisféru levou.

Ideální pro člověka by bylo, kdyby obě hemisféry fungovaly v rovnováze. Naše společnost je však orientovaná především na levou hemisféru. Chce se po nás, abychom neustále podávali výkony, velmi často v omezeném časovém úseku. Když se nedokážeme dostatečně uvolnit a zbavit se stresu, jsme polapeni v levé mozkové hemisféře a naše tvořivost se nemůže projevit v dostatečné míře v žádné oblasti. Když preferujeme levou mozkovou hemisféru, popíráme svoji tvořivost.

Kurz kreslení není jenom o kreslení a o schopnosti se uvolnit. Je to zahledění se na svou minulost a hlavně dětství, kdy jsme mnohdy museli potlačit svoji přirozenou tvořivost.

Na pravou tvořivou hemisféru se na kurzu naladíme pomocí jednoduchých většinou nelogických cvičení. Některá z nich se dělají velmi pomalu. Jakmile totiž zpomalíme, naše logika v levé hemisféře se vzdává. Pomalost jí nesvědčí. Podle principu Montessori postupujeme po malých krocích od toho, co člověk dobře umí k tomu, co je pro něho neznámé. Zbavíme se strachu a obav. Každý dostane všechny potřebné informace a potřebné množství času k tomu, aby pochopil a prakticky si vyzkoušel jednotlivé postupy.

Výsledkem této velmi zábavné činnosti je dokonale zvládnutý portrét. Dokáže to každý. Není to záležitost talentu, ale potřebného množství správně podaných informací. Uvolníme se natolik, že dáme prostor naší pravé tvořivé hemisféře.

Pravá mozková hemisféra se stará o naši tvořivost. Není ovlivněna přesvědčeními a omezeními z minulosti. Nabízí nám to, čím bychom mohli být. Tento kurz je klíčem k využití nám všem vrozené tvořivosti a umění kreslit.


Nejbližší seminář Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Datum: 6. - 7. června 2020 (sobota a neděle) 

Čas: 9.00 - 18.00 

Adresa: MŠ Montessori Kampus, České Budějovice, Husova 17 

Lektorka: Mgr. Kristýna Turková 

Cena: 2700 Kč. Při platbě do 15. května platí zvýhodněná cena 2400 Kč. 

V ceně jsou veškeré pomůcky a nápoje. 

Přestávky: Dopoledne dvě přestávky, oběd cca. v 13.00 - 14.00, odpoledne tři přestávky.

Storno: 100%. Můžete za sebe poslat jinou osobu.