19. týden: 7. - 11. ledna 2013

13.01.2013 22:18

 

Samé zajímavosti...

 

Tento týden jsme měli opět velmi zajímavý.

 

1) Z hudebního kroužku se stává spíše hudebně-pohybový a děti to moc baví. Tento týden jsme se naučili novou písničku, která je doprovázená pohybem a často z toho vznikne ohromná legrace!

 

Otec Abrahám, měl sedm synů.

Sedm synů, měl otec Abrahám.

Oni nejedli, oni nepili,

jenom tákhle dělali:

(a jeden předvádí nějaký pohyb, který ostatní musí napodobovat)

 

Děti jsou pak ochotnější vydržet i několikaminutový poslech klasické hudby. V pondělí jsme se totiž učili o Amadeovi Wolfgangu Mozartovi a nakonec jsme dokázali úspěšně identifikovat jeho Turecký pochod a určit, co je opera (Figarova svatba měla úspěch). 

 

2) Na úterní dopolední elipsu "přišli pán a paní ze Spojených Arabských Emirátů". Děti je samozřejmě poznaly - byli to naši Hanka Sloupová a Petr Turek oblečení dle muslimského zvyku a Hanka a její syn Matýsek nám vyprávěli o jejich návštěvě Dubaje, Abu Dhabi a zajímavé zkušenosti z pouště. Vyprávění doprovázela arabská hudba, mnoho fotek a obrázků, exotické koření a dokonce i ochutnávka tamní dobrůtky - fíku v čokoládě!

 

 

3) Během čtvrtečního fyzikálního pokusu jsme viděli nevídané! Zvedli jsme bambusový nůž zapíchnutý v rýži a s nožem jsme zvedli i celou sklenici s rýží! To je naše "nové kouzlo" - trik, který spočívá ve vytvoření většího tlaku rýže na nůž, než je gravitační síla.

 

 

Tak takhle my si užíváme v Montessori Kampusu!

 

 

 

Zpět

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Kristýna a Petr Turkovi
Na Sádkách 40 (MŠ)
Husova 17 (ZŠ)
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus