Aktuální jsou houby

24.09.2013 01:28

 

Naše pedagožka Petra Schicková byla minulý víkend v lese, a protože i ve volném čase myslí na to, co by mohla dětem ukázat nového, přinesla houby. Ještě v neděli večer jsme si volaly, abychom si doplnily informace a připravily ke skutečným houbách barevné kartičky a omalovánky. Co Vám budu povídat, děti byly nadšené, a houby "frčí" ještě tento týden (takže ještě před chvílí u nás doma probíhalo laminování a stříhání částí muchomůrky červené, abychom využili jejich zájem).

 

 

V úterý děti vařily tvarohové knedlíky s rozdušenými broskvemi. Recept, o který jste měli zájem, je zde:

 

500 g měkkého tvarohu

asi 200 g krupice

2 vejce

sůl

ovoce

Do utřeného tvarohu přidáme trochu soli, vejce a krupici a vypracujeme těsto, z kterého tvoříme malé knedlíčky, které vaříme v osolené vroucí vodě asi 10 min. Hotové přelijeme rozdušeným čerstvým ovocem. Kdo potřebuje, může dosladit.

 

Mňam!

 

 

Na angličtině děti probíraly barvy na duze, ve čtvrtek jsme si ukazovali elektrický náboj citronu a v pátek jsme tvořili květinovou louku barevnými tušemi. Každopádně děti stále mají co dělat a už ráno ve dveřích se ujišťují, že pro ně máme něco nového. Takový zájem nás moc těší a motivuje k dalším nápadům! 

 

 

 

Zpět

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Kristýna a Petr Turkovi
Na Sádkách 40 (MŠ)
Husova 17 (ZŠ)
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus