Blíží se konec školního roku

22.05.2015 14:59

A už je tu konec?!

Naštěstí se jenom blíží konec školního roku 2014/2015, který určitě nám všem velmi rychle a příjemně utekl. Jesličkovou třídu už sice opustily 4 děti, protože byly už „velké“ a šly za kamarády do třídy 3-6, ale i tak je nás ve třídě 9, a to už je dost na to, abychom odvedly kus práce. Děti v březnu dostaly do třídy nové stoly, které jim nabízejí možnost umýt si po sobě špinavé nádobí po svačině, nebo si vyprat nějaký špinavý hadřík. Nejprve sice mýdlu a valše nevěřily, ale dnes již nestíháme špinit hadříky, aby bylo co prát :-D

Myslím, že pro naši malou třídu byl nezapomenutelný Velikonoční jarmark, kde rodiče jenom kroutili hlavou nad tím, co všechno děti do 3 let dokáží. Já Vám s úsměvem na tváři i srdci musím říct, že to byl jenom zlomek toho potenciálu, který ve svých dětech máte. Protože pro mě je tou největší odměnou to, když si už takto malé děti umějí vyřešit konflikt (kdo s kým půjde za ruku nebo zda mohou spolupracovat), nabídnout nezištnou pomoc kamarádům a společně si připomínat pravidla, aby se nám ve třídě dobře žilo a bylo. :-) Děti se tím totiž učí nejenom respektu a lásce k druhým, ale i samy k sobě. A krásné také je, že si i po několika měsících vzpomenou na oblíbenou písničku nebo říkanku, které si každý den ukazujeme a zpíváme a také co 3 týdny obměňujeme, třeba zrovna podle roční doby, květin nebo i nálady.

Máme před sebou ještě měsíc a půl do prázdnin, přes které si doufám i nadále budeme s dětmi užívat mnoho šťastných chvil (třeba u prvního úplně samostatného oblečení ponožek :-).

 

 

Zpět

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Husova 17
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus