Dětská skupina na sv. Mikuláše

05/12/2018 23:04

V den svatého Mikuláše jsme zvládli návštěvu zmiňované postavy a dvou andělů. I ti, kteří se styděli, vše zvládli. Čerty do našeho bezpečného prostoru nepouštíme, zlé energie se nám vyhýbají obloukem! Kromě toho, když se nás zeptáte, my jsme nikdy opravdového čerta neviděli. Vždy jsme viděli lidi, kteří za ně byli převlečení. Ale skutečného čerta žádného neznáme.

 

Žačky z naší základní školy byly hrdé na to, že dětem mohly dělat anděly!! Propojujeme třídy a tvoříme komunitu, kde se navzájem podporujeme!

 

Nakonec VŠECHNY děti Mikulášovi přátelsky zamávaly na rozloučenou, i když foto vypadá dramaticky! :-)

 

Poté jsme si upekli máslové sušenky s pomerančovou příchutí, na které jsme si včera připravili těsto! Měli jsme po obědě výborný dezert a zbylo i na maminky! :-)

 

Do dětské skupiny chodí děti od necelého roku a půl. Děláme zde i aktivity, které doma nejsou moc populární: pracujeme s razítky, kapátky, temperkami - prostě se nebojíme ušpinit. Máme na to čas a prostor a děti mohou smyslově zkoumat - od toho je tento věk! Čím více toho mohou zkusit a zvládnout v raném věku, tím jsou chytřejší! 

Důležitá je přitom radost v očích a soustředění - "splynutí s tokem energie / proudem" - a pocit naplnění! Ve správný čas je činnost dětí usměrněna. :-)

(Používáme netoxické barvy!)

Back

Contact

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Husova 17
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus