Investice do dětí se mnohonásobně vrátí!

09/05/2013 21:52

 

Pokud si říkáte, že budete investovat do vzdělávní dětí až v jejich školním věku, pak si přečtěte níže uvedenou referenci. 

Investice do kvalitního prostředí, které Vaše dítě obklopuje většínu všedního dne, je k nezaplacení! 

Lidé a prostředí, které obklopují Vaše dítě do jeho šestého roku, ho doslova formují na celý život.

Na Vás je VĚDOMĚ se rozhodnout, jaký život chcete pro své dítě. OD NAROZENÍ!!!

 

 

...

Ještě bych ti chtěla říct, že teprve teď začínám naplno chápat rozdíly  mezi montessori přístupem a běžně zažitým. Míša  a jeho vrstevníci se osamostatnili a teď začali používat všechno, co za skoro šest let okoukali. A je to mazec.  Třeba teď jsem řešila, že  se tu sešla skupina čtyř holek a Míša. Holky vymyslely, že se budou Míšovi schovávat a hrozně se smály, že je z toho Míša nešťastný. Ten ani tuhle zábavu nechápal a ani já nevěděla, jak mu to vysvětlit, protože mi to přišlo dost zvrhlý. Kdyby mu na rovinu řekly např. že si sním nechtějí hrát, protože je kluk, tak to bych mu vysvětlila a nic by si z toho nedělal. Tak jsem to řešila s maminkami. Jedna z nich to pochopila, s holkama promluvila, holky pochopily a byl klid. Další dvě se sice na svoje děti zlobily, ale nezávisle na sobě mi řekly, že takové chování v tomhle věku dětí je normální a že tak se chovají všechny děti a mám se s tím smířit.
A dva dny na to si šel Míša zase hrát s jednou z nich a jejím bratrancem, za chvíli přišel domů a povídá mi "mami oni mě nemají rádi, dávali mi různé špinavé úkoly, třeba abych jim nosil bahno, jinak si se mnou nebudou hrát. Tak jsem šel domu" Byl sice trochu smutný, popovídali jsme si o tom, ale jsem vážně vděčná vašemu přístupu ve školce, protože si je vědom svojí ceny.  Ale dost mě vyděsilo, že v pěti letech začínají děti se šikanou a rodiče to vůbec nevidí, a přitom tomu stále ještě mohou zabránit. A začíná to tak nevinně příkladem rodičů  "když neuděláš......nedostaneš...."

Mějte se všichni hezky.

Jitka

 

 

 

My jsme výchovu svých milujících, ale často nevědomých rodičů a učitelů "nějak dali".

Dělali to, o čem si mysleli, že je pro nás nejlepší. Přesto nás to mnohdy zraňovalo.

Dnes ovšem existují běžně dostupné informace, jak vychovávat dítě, aniž by si v dospělosti muselo léčit své pošramocené sebevědomí.

A nemůžeme se už vymlouvat na to, že "já jsem tím prošel a moje dítě to taky zvládne".

Musíme VĚDOMĚ volit pro své dítě to nejlepší.

 

 

 

Back

Contact

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Husova 17
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus