Perličky na začátku školního roku

10/09/2013 00:00

 

Jak je důležitá atmosféra ve školce!

 

Energie investovaná do dětí se vrací a nám z toho naskakuje "husí kůže" - v dobrém slova smyslu.

Tříletý Martínek si po dvou měsících opět zvykal na školkový režim a plakal, že odpoledne nechce spinkat. Přistoupila k němu čtyřletá Hanička, která chodit spát vůbec nemusí, jemně se ho dotkla a řekla mu: "Můžu Ti nějak pomoct? Chtěl bys, abych si šla s Tebou lehnout?"

Takové chování se od dětí ve školce nečeká - a přesto bychom ho měli považovat za normální. Takhle to má být! Žádné soupeření, posmívání se a předvádění se, kdo je silnější, krásnější, a kdo toho má víc, ale soucit, povzbuzení a přátelství - takovou atmosféru chceme v naší školce! Atmosféru, která nám dovolí cítit se dobře a užívat si, že jsme spolu. Uklidňuje mě, že existují místa, kde mohu své dítě nechat s klidným vědomím, že bude v dobrých rukách - nejen v dobrých rukách učitelů, ale také dětí!

V prvním týdnu jsme nastavili zcela jasná pravidla, která děti velmi dobře přijaly. Jsou to pravidla, která jim pomáhají pracovat systematicky a smysluplně a vytvářet jim dobré návyky, které mohou využívat celý život. Děti jsou velmi ochotné spolupracovat a naslouchat. Jakmile si pravidla zvnitřní natolik, že pro ně budou samozřejmá, pustíme se do úžasného programu, který jsme na tento školní rok pro děti přichystali. 

 

 

 

 

Back

Contact

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Husova 17
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus