Exkurse školáků na Kardiologickém oddělení Nemocnice České Budějovice

17.05.2016 16:53

Dnes ráno byla v naší škole změna. Školáci do ní totiž ráno vůbec nedorazili. Proč? Protože změna je život, nesešli jsme se dnes ráno jako obvykle ve škole, ale před Nemocnicí České Budějovice, a.s. a to přímo před hlavním vchodem. Exkurse měla začít v 8:00 h. Sraz byl pro jistotu již v 7:45, abychom měli dostatečnou rezervu. Situace posledních dní v dopravě je "Budějčákům" víc než dostatečně známá. Prošli jsme hlavním vchodem, abychom se přemístili k Bistru Madetka, kde na nás již čekal pan Dr. Romsauer - lékař Kardiologického oddělení Nemocnice České Budějovice (www.nemcb.cz/oddeleni/kardiologicke-oddeleni/) a pro nás hlavně tatínek našeho mladšího kolegy ze školky Tomíka Romsauera.

Pan Romsauer se s námi přivítal v klasickém zeleném pracovním oděvu a zavedl nás do pavilonu C, kde pracuje spolu se svými kolegy. Provedl nás katetrizačními sály a navázal na to o čem jsme si v naší škole povídali minulý čtvrtek při hodinové přednášce (přípravě na exkursi). Seznámili jsme se s přístrojem, díky němuž lze provádět detailní vyšetření a následné zákroky, které pacientům prodlužují a zachraňují životy.

Dozvěděli jsme se že během roku proběhne na tomto sále cca 3000 vyšetření a asi 1700 pacientům je 

Zpět

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Kristýna a Petr Turkovi
Na Sádkách 40 (MŠ)
Husova 17 (ZŠ)
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus