Fotky z dovolené

25.09.2013 21:33

 

Moc děkujeme všem rodičům, že vybavili své děti fotkami z dovolené, všechny si to moc užily.

Petra měla připravený program - chtěla s dětmi na fotky obkreslovat země, které děti navštívily, i Českou Republiku. Děti ovšem rozhodly jinak...

 

 

Od rána byly již celé natřesené na to, jak budou na elipse vyprávět, kde byly a co všechno viděly. Sem tam již někdo před elipsou vytáhl své fotografie a vyprávěl svým kamarádům, co zažil. Na elipse to dopadlo tak, že se úplně každý alespoň pár slovy podělil o to, co v létě dělal! Máme mezi sebou děti, které nejsou tak sdílné nebo se ve větší společnosti stydí. Ale i když na elipse bylo dnes 18 dětí, "fotografická pomůcka" z domova jim pomohla situaci zvládnout!

Opět se nám potvrdilo, že když děti mohou přinést něco z domova a na průběhu elipsy se takovým významným způsobem podílet, jsou mnohem pozornější a snáze respektují pravidlo mluvícího kamene - mluví pouze ten, kdo má v ruce tzv. mluvící kámen. Jak řekla Petra, všechny děti seděly jak hříbci, a poslouchaly, co kdo kde zažil a jaké to bylo. Mluvily a poslouchaly, že byla škoda je přerušovat a začínat nějaký projekt. Takto spontánně vznikla nádherná atmosféra plná sdílení! Vypadá to, že vzájemné sdílení toho, co je pro ně důležité, stmelilo děti více dohromady!

 

 

Mimochodem, co cítíte, když máte mluvit před větší skupinou lidí?

Považuji za úžasnou příležitost cvičit mluvení před skupinou již ve školce, kde je naprostou samozřejmostí, že respektujeme, když se na to někdo zrovna necítí nebo když potřebuje k vyjádření více času, a není nijak zesměšňován.

Chtěla bych být dítě v naší školce!

Přeji krásný den všem maminkám i tatínkům!

Kristýna Beránková

 

 

Zpět

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Kristýna a Petr Turkovi
Na Sádkách 40 (MŠ)
Husova 17 (ZŠ)
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus