Jak mě Beatka mile překvapila

16.08.2012 19:59

Dobrý večer,

ráda bych se s Vámi podělila o to, jak mě Beatka v pátek odpoledne tak mile překvapila, že bych se s Vámi o to ráda podělila. Po škole na chvíli zmizela, něco s nadšením chystala a za hodinu rozzářeně přiběhla, že bude angličtina. Posadila nás na polštářky, rozdala sešity, které sama vyrobila (nakreslila různé úkoly, nakopírovala, vybarvila ...), sedla si jako Vy, před sebou veliký tác, přikrytý utěrkou, na kterém měla několik vrstev věcí podle jednotlivých témat … odkryla první vrstvu - miska s ovocem - řekla nám postupně, co je co, přivoněla, podala, počkala, až zopakujeme, nakonec vytáhla z další vrstvy nůž a talíř a nakrájela nám hrušku. V dalších vrstvách měla nádobí, oblečení, vše dokonale nachystané ... postupně jsme všechno probrali, i se dokonce převlékla do pyžama a šla jako spát, dokud jsme ji "wake up" nevzbudili.

Bylo to úžasné, strávili jsme takhle víc než hodinu a všechny nás to moc bavilo. Nakonec nám slíbila pokračování a na dnešek nachystala druhý sešit. Takže jsme probrali i čísla, barvy, další zvířata ... Moc mě potěšilo, jak si to všechno pamatuje, vysvětlila nám i to, že "toes" není totéž co "toast" (dokonce to i nakreslila do té své učebnice ;-) ) a s jakým nadšením se do toho sama od sebe pustila. 

Už pár dnů přemýšlím o tom, že je i u nás vidět rozdíl v tom, kdy se děti s montessori setkají. Bertík teď často překvapí mě i Beatku tím, co ví a pamatuje si, třebaže jsme tomu nevěnovali moc času, ale zřejmě to zrovna bylo v pravou chvíli a formou, kterou dobře pochopil. Ale i u Beatky je to znát, i když jsme se spoustou věcí začali relativně pozdě – i tak jsem ráda, že jí mohu pomáhat s tím, co probírají ve škole a vůbec spolu můžeme dělat spoustu zajímavých věcí. Nebýt montessori, asi by měli méně prostoru pro svou kreativitu. A za to chci poděkovat. Mám radost, že jsme Vás našli a že se můžeme společně vídat, je to přínosné pro mě i pro děti, ony si to užívají a já se uklidňuji a nechávám je dělat věci, které bych jim asi jinak nedovolila.

Tu učebnici Vám přinesu ve středu ukázat ;-). Těšíme se na viděnou!

Kateřina Bílá

Zpět

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Kristýna a Petr Turkovi
Na Sádkách 40 (MŠ)
Husova 17 (ZŠ)
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus