Pokračujeme!

14.04.2013 21:53

 

Po přestávce pokračujeme v aktualitách!

 

Během dopolední jsme dětem ukazovali, která zvířata patří mezi savce, ptáky, plazi, obojživelníky, ryby a paryby. Stačí mít krabičkuse šesti různě barevnými šuplíčky, které mají odpovídající nadpisy a obrázek jednoho zástupce. Například savci mají červený šuplíček, nadpis savci a obrázek sloní rodiny. Tento šuplíček obsahuje asi dvacet různých savců - slona, zebru, vlka, mrože, králíka, delfína, krtka atd. Stejně jsou připravené i přihrádky.

Děti figurky zvířátek vyndávají, pohrají si s nimi a potom je vkládají zpět do správného šuplíčku. Jak jednoduchá pomůcka! Stačí si hrát! I malé dítě může vědět, že kosatka je savec a žralok není ryba! A nikdo ho to neučí! 

Dokážete si představit, že se ve škole nemusíte biflovat, kdo všechno kam patří, ale znali byste to už ze školky? Nechtěli byste pak získávat další a další informace, které by byly podané podobně zábavně, jednoduše a systematicky? 

Stejným způsobem máme připravené i rozdělení bezobratlých. Už se těšíme, až je budeme moct vytáhnout!

 

 

 

Krabička je vpravo za chlapečkem.

 

 

Na pondělím kroužku jógy zpíváme každý svojí mantru, kterou si zvolíme, a pracujeme s dechem. Položíme si ruku na hrudník a vnímáme vibrace, což dětem připadá příjemné. Učíme se hluboký nádech a výdech nosem, abychom našli vnitřní klid. Pomalu, ale jistě se zlepšujebe v balančních pozicích, jako je například pozice stromu. 

 

 

Na středu a čtvrtek odpoledne Lenka Hadačová každý týden připravuje zcela nové tématické aktivity.

Po příbězích o písmu následuje řada aktivit, které se týkají lidského těla. Někdy se přeji, abych i já mohla být dítětem v naší školce! Lenka připravuje velmi poutavé materiály. Když probíraly opěrnou soustavu, tedy kosti, přinesla dokonce skutečné vepřové kosti s chrupavkami a klouby, aby si děti mohly udělat jasnou představu o tom, jak to v našem těle asi vypadá a funguje. Přeci jen je ohromný rozdíl mezi tím, když nám někdo vypráví nebo ukazuje obrázky a mezi tím, když si takovou kost můžeme prohlédnout ze všech stran, osahat ji, zvážit, změřit, potěžkat... Pamatujete si, jak jste se ve škole o člověku učili Vy? 

 

 

 

Zpět

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Kristýna a Petr Turkovi
Na Sádkách 40 (MŠ)
Husova 17 (ZŠ)
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus