Přezkoušení zvládnuto

02.06.2016 14:36

 

Poslední květnový den jsme jeli s dětmi z první třídy vlakem na přezkoušení do základní školy Andílek v Praze, kde byly zapsané.

Děti to zvládly zcela bravurně, uměly všechno, na co se jich paní ředitelka ptala, a ukázaly svá portfolia s pracemi, které zvládly za poslední rok. Paní ředitelce jsme se pochlubili s tím, co ještě jsme probírali a co v portfóliích není. A vůbec to bylo pěkné setkání. Děti se seznámily s pražskými montessori dětmi, které se nás hned ujaly, ukazovaly nám třídu a pozvaly nás na zahradu. Bylo nám proto líto, že jsme se nemohli po přezkoušení zdržet déle. Spěchali jsme totiž na objednanou plavbu loďkou po Vltavě a do Muzea Karlova mostu. 

 

Poté jsme si užili zasloužený pozdní oběd a přiťukli jsme si na náš úspěch. Byla jsem ohromně dojatá, že se dětem tak dařilo a že první ročník máme téměř za sebou! 

 

Tenhle rok opravdu nikdy nezapomenu. Pět statečných a jejich rodiče! Jsem moc ráda za odvahu rodičů začít s námi úplně novou školu a pevně věřím, že jsem vás ani děti nezklamala. Dělala jsem všechno proto, aby děti chodily do školy rády, aby jim učení dávalo smysl, bavilo je a vzdělávaly se nejen s ohledem na to, co musejí splnit v první třídě, ale také s ohledem na jejich zájmy a možnosti. A tyhle "moje" první děti mají své velké místo v mém srdci!

 

Moc se těším na další ročníky, jak si tu naši školu budeme společně tvořit tak, aby nás to bavilo, abychom se naučili spoustu důležitých a zajímavých věcí a hlavně, abychom pomocí našich znalostí porozuměli sobě, ostatním lidem a světu kolem nás a dokázali svůj život tvořit podle svých představ tak, abychom byli spokojení sami se sebou a s tím, co jsme dokázali.

 

 

Zpět

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Kristýna a Petr Turkovi
Na Sádkách 40 (MŠ)
Husova 17 (ZŠ)
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus