Šestý týden: 8.-12. října

12.10.2012 17:49

 

Týden plný zážitků!

 

Na elipse jsme se zpívali písničky, hýbali tělem a nacvičovali oblékání. Některé děti jsou tak zdatné, že pomáhají svých kamarádům do bund a bot. A na věku zde nezáleží. Taková Emička dokáže pomoci i o rok starším dětem a dělá to moc ráda. Dokáže také zcela bravurně řešit situace při obědě: když si Hanička postěžuje, že na mase má zeleninu a že ho jíst nebude, Ema přijde, vezme vidličku a řekne: "Ale to se dá na stranu. Táák. Vidíš? A je to." A Hanička může jíst.

Jako novou aktivitu se děti učily třídit odpad. Kryštůvka na značce tříděného odpadu vždy zaujme rozbité plastové autíčko, nikdy na něj nezapomene ukázat. Ale co se týče plastových kelímků od jogurtu, není zodpovědnějšího tříditele - kelímek umyje, ukáže ho dospělému, ověří u něj, že ho může vyhodit mezi plasty, a trefí se do správného odpadkového koše.  

Kromě každodenních běžných aktivit se nám odpoledne naskytly hned tři nové velké zábavné činnosti! Lenka Hadačová připravila pro děti příběh o původu geometrie, Hanka Sloupová vyprávěla a ukazovala, jak lidé dříve měřili a jak vznikl jednotný měrný systém, a navíc k nám přišel parašutista! 

 

 

Děti si všechny činnosti ohromně užily a vždy se naučily něco nového. Měli jsme ohromnou radost z jejich zářících očí a viděli jsme, jak moc se touží dozvídat nové informace, které by si mohly v praxi vyzkoušet. Všechny děti si vyzkoušely, kdo to byli a co dělali geometři a jak se měřilo na lokte, stopy a palce. Ve čtvrtek odpoledne viděly, co všechno musí mít parašutista s sebou, když jde skákat z letadla, zjistily, jak těžký je sportovní křídlový padák a z čeho se skládá, a jak velký je kulatý padák, když se naplní vzduchem. 

 

 

 

 

Zpět

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Kristýna a Petr Turkovi
Na Sádkách 40 (MŠ)
Husova 17 (ZŠ)
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus