Třetí týden: 17. - 21. září

22.09.2012 21:28

 

Týden s úžasnými dětmi.

 

Tento týden jsme pozorovali, jak děti čím dál lépe a samostatněji dokážou dodržovat pravidla. I ty nejmenší si po sobě uklízí, lépe dokáží s pomocí slov vyjádřit, co potřebují, aby vyřešili konflikt, a krásně spolupracují s ostatními dětmi. Jsou na sebe milí, ohleduplní a účastní se společných aktivit. Orientují se v prostoru, vědí, jak si prostřít, kdy chodíme ven a jak se pracuje s mnoha pomůckami. Starší děti učí mladší nebo zkušenější ty méně zkušené. 

Máme z dětí velikou radost. Opravdu jim stačí pomalu a trpělivě ukazovat, jak pracovat a komunikovat, a výsledky se dostavují. Je u toho potřebná laskavá důslednost a jasné informace, resp. hranice, ale tato kombinace funguje. 

Tento týden byl zvláštní tím, že jsme vystavili tzv. narozeninové slunce, které nám nyní visí naproti dveřím do třídy. Je rozdělené na roční období a jednotlivé měsíce, od kterých jako paprsky vedou fotky dětí s datem narození. Děti si zapamatují celkem snadno jakoukoli informaci, která je zajímavá. Proto jsme jim řekli přesné datum jejich narození.

V pondělí odpoledne bylo téma "Hudba je komunikace". Kromě jiného, jsme si pouštěli hudbu, kterou děti rozlišovaly na veselou a smutnou. Tancovali jsme a hýbali se na ni podle toho, co nám říkalo tělo. Využili jsme celou naši "bytost". Nejsme jenom hlava, ale i naše tělo je nesmírně inteligentní! 

V úterý děti připravovaly Rafaelovy koule, které byly naprosto neodolatelné. Kroužek vedly školačky Anežka a Anežka za pomoci Lenky Hadačové a jak jim to šlo! Recept máme v Kampusu!

Ve středu jsme si hráli na angličtině na "brouka v dece" (bug in the rug) a hra se tak líbila, že na pojmenovávání nového hmyzu ani nedošlo. Nikomu to ale vůbec nevadilo, protože jsme si to tak užili, že nám bylo téměř líto, když jsme museli skončit. Ještě jsme ale stihli zkusit si zazpívat klasickou anglickou dětskou písničku "Eency weency spider".

Čtvrteční odpoledne se dále neslo v podobném duchu, když jsme dětem připravili "lezoucího brouka". Dětem zářily oči, když jim kartónový brouk lezl po dvou šňůrkách. Princip odporu jim vysvětlit Petr Turek.

Celý týden byl naplněný spoustou zajímavých aktivit a těšíme se na ten další!

 

 

 

Zpět

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Kristýna a Petr Turkovi
Na Sádkách 40 (MŠ)
Husova 17 (ZŠ)
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus