Velikonoční jarmark

24.03.2016 07:19

 

Již druhým rokem jsme s dětmi ze základní a mateřské školy a z jesliček (dětské skupiny) pro rodiče pořádali Velikonoční jarmark - slavnost pro celou rodinu.

Děti celý měsíc připravovaly různé produkty, které potom samy prodávaly svým rodičům a prarodičům. Byly to obrázky, krabičky, zápichy, věnce, mýdla, krémy, naušnice, vajíčka, kvásek, přáníčka, kytičky, korále, housenky na kolíčku, panáčky, motýlky ... Jedny věci hezčí než druhé. Školní děti se učily stanovovat cenu a školkové děti viděly matematiku v praxi. :-) Jesličkové děti zase vykukovaly zpoza stolů a statečně se iniciovaly do tržní praxe za účasti své rodiny. 

Účast byla hojná a kromě prodeje jsme pořádali také dílničky. Měli jsme tentokrát čtyři stanoviště - na výrobu pomlázky, na výrobu velikonočního ptáčka, na výrobu větrínku a na plstění panenek (za organizaci této dílny děkujeme rodině Bílých!). Občerstvení zdarma včetně čerstvě upečeného beránka bylo samozřejmostí a děkujeme všem rodičům, kteří přinesli své dobrůtky na ochutnání. Mňam!! :-)

Děti své produkty prodávaly hodinu a potom dvě z nich spočítaly tržbu. Velice tímto děkujeme za podporu rodičů a prarodičů, neboť děti utržily rekordních 9 665 Kč! Loni jsme za peníze z jarmarku koupili dvě želvičky a vybavení pro ně. Co to bude letos? Nové hračky (pomůcky), kolotoč nebo výlet? O tom rozhodnou děti v diskuzi. 

 

Za fotky děkujeme Víťovi Kršulovi.

Zpět

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Kristýna a Petr Turkovi
Na Sádkách 40 (MŠ)
Husova 17 (ZŠ)
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus