Září

14.10.2014 14:31

 

Čas letí, a s dětmi obzvláště, a tak se ani nechce věřit, že už je to měsíc a půl, co jsme Kampus přestěhovali. Ještě jednou bychom tímto rádi poděkovali všem dětem, rodičům, přátelům a příbuzným, kteří se podíleli na stavbě či stěhování Kampusu, rovněž paní Kolářové za pomoc s naší budoucí zahrádkou, Kůzlovým za pergolu a v neposlední řadě Ludačkovým za krásný dort-Kampus, na kterém jsme si s dětmi moc pochutnali. A všem ostatním za to, že jste nám zachovali přízeň i na nové adrese.

 

 

 

V září jsme přivítali nové tváře v řadách zaměstnanců i mezi dětmi, zvykáme si jak na sebe navzájem, tak na nové prostory a nová pravidla (...po prázdninách tak trochu znovu i na ta stará :-). Ze třídy jsme odstranili většinu ne-Montessori pomůcek a už nemáme každý den společný program na elipse jako dříve, naopak se více snažíme přivést děti k práci s Montessori materiálem a poskytnout jim dostatek času, aby se mohly plně soustředit na získávání nových dovedností v oblasti péče o sebe a své prostředí, které jim pomohou rozvíjet se také v hrubé i jemné motorice. Na písmena a slova, která dětem otevírají nové možnosti v komunikaci a dveře do celého světa a do různých dob. Na zdolání nových výtvarných technik a na mnoho dalšího…

 

 

 

Od začátku školního roku jsme oslavili několikery narozeniny: Sofince a Bertíkovi bylo šest a Sebíkovi čtyři. 

 

 

Využíváme posledních teplých dnů a chodíme každý den dopoledne i odpoledne ven, ať už na zahradu nebo do nedaleké Stromovky, která dětem poskytuje dostatek prostoru pořádně se vyběhat. 

 

 

Také jsme si povídali o netopýrech a díky paní Dolejšové jsme jednoho viděli na vlastní oči. 

Při stavbě chodníků okolo Kampusu jsme měli příležitost prohlédnout si stavební techniku v akci. 

 

 

Využili jsme rovněž plody podzimu – z šípků jsme vyráběli náhrdelníky a z listů nejrůznější obrázky.

 

 

 

 

Zpět

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Kristýna a Petr Turkovi
Na Sádkách 40 (MŠ)
Husova 17 (ZŠ)
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus