Program mateřské školy

 

Nejpozdější příchod v 8.30

  7.30-11.00         Individuální a skupinové aktivity, svačina

11.00-12.00         Pobyt venku

12.00-12.45         Oběd a úklid

12.45-13.00         Odchod dětí s dopolední docházkou

13.00-13.30         Odpočinek se čtením (děti spát nemusejí, kdo usne, spí dle potřeby dále)

13.30-15.00         Individuální a skupinové aktivity, svačina

15.00-16.00         Pobyt venku, odchod dětí s celodenní docházkou

 

Kroužky jógy, vaření, pokusů, tvoření a angličtiny jsou od září 2017 integrovány do dopoledního bloku. 

Pouze angličtina má stanovené pevné časy:

Skupina mírně pokročilých: pondělí a čtvrtek 8.00

Skupina začátečníků: pondělí a čtvrtek 8.30

Děti budou rozřazeny na základě svých dovedností. 

 

 
 
 

Prázdniny

 

Montessori Kampus je otevřený každý všední den kromě státních svátků a následujících prázdnin:

Prázdniny Dny Datum
Ředitelské volno 29. 9. 2017
Podzimní prázdniny čt, pá 26. - 27. 10. 2017
Vánoční prázdniny pá-út 22. 12. 2017 - 2. 1. 2018
Jarní prázdniny po-pá 12. - 16. 3. 2018
Letní prázdniny po-st 2. - 4. 7. 2018
Letní prázdniny po-pá 13. - 24. 8. 2018

 

 

 

Letní tematické týdny v roce 2017

 

Týden herectví aneb divadlo: 10.-14. července 

Týden vede Petr Turek

Proč vlastně lidé hrají divadlo? Co pro nás znamenají příběhy? Co je to role na divadle a jaké role máme ve skutečném životě. Co na tom divadle lidi vlastně přitahuje? O tom si budeme povídat a hrát v týdnu Herectví. Seznámíme se s tím, co je to jeviště, co je to hlediště, co všechno potřebuje znát herec a proč je dobré být zadobře s nápovědou. Staneme se režiséry a zjistíme kdo staví kulisy a proč je důležitý osvětlovač. Pohrajeme si s komedií a dramatem? Zjistíme, co dělá člověk, který improvizuje. Vybereme si roli, každý dle svého vkusu a momentálního naladění a budeme herci Montessori Kampusu. Poznáme, co jsou to emoce a budeme je na naší divadelní půdě řídit. Následně si popovídáme o tom, co se děje, když emoce řídí nás a jak nám v tomto může pomoci divadlo. Prostudujeme základy řeči těla a jeho výrazy (překvapení, stud, sílu, odhodlanost a mnohé jiné).

Objevíme polohy našeho hlasu, ale také si předvedeme pantomimu. Budou-li všichni účastníci týdnu Herectví souhlasit, zinscenujeme si krátké divadelní představení "se vším všudy", ze kterého si děti budou moci odnést videozáznam. Hlavně si budeme hrát a hrát, budeme totiž Herci Montessori Kampusu.

 

Následníci Leonarda di ser Piero da Vinciho: 17.-21. července

Týden vede Petr Turek

Kdo to byl vlastně Leonardo di ser Piero da Vinci? Co všechno vynalezl a navrhl? Zahloubáme do historie, představíme a shrneme si významné vynálezy lidské historie. Budeme rozjímat nad tím, jak to tenkrát asi mohlo být, když člověk objevil třeba kolo, plachtu, kladku, lodní šroub, nebo vodovod a ověříme to pokusy přímo v praxi.  Následně budeme pátrat ve svém okolí a hledat, jak lidé tyto vynálezy používají. Zkusíme si představit, jak by se nám asi bez těchto vynálezů žilo. Staneme se přímo návrháři dalších vynálezů a některé se pokusíme zkonstruovat. Samozřejmě, že u toho budeme provádět i další pokusy a taky si představíme nejlegračnější vynálezy historie, to jest slepé uličky lidského poznání.

 

Po stopách Indiánů: 24.-28. července

Týden vede Pavla Janečková 

Indián musí mít své indiánské jméno a oblek s čelenkou. To nás tedy bude čekat hned první den. Následovat bude indiánská stezka, rozdělání ohně a opékání indiánských specialit. Vyrobíme si lapač snů, aby nás zlé sny opustily. Pomalujeme si kameny pro úspěšný lov a úrodu, zazpíváme si písně a zatančíme u ohně. Připravíme si také šamanský lektvar.

 

Lidské profese: 31. července - 4. srpna

Týden vede Pavla Janečková

Každý den si vyzkoušíme nějaké povolání. Na jeden den se staneme kuchařem, který musí nejenom uvařit, ale ochutnávat různé potraviny. Pak z nás bude záchranář a budeme vědět, jak někomu poskytnout pomoc. Poté budeme zahradníkem, který se musí umět postarat o zahradu, ale také vědět, co mu tam roste. Dále budeme pracovat jako špioni, kteří dostanou za úkol zachránit svět. A naposledy se proměníme v pošťáky, kteří nosí jenom milé dopisy. 

 

Malí ale důležití biologové: 7.-11. srpna

Týden vede Klára Pumprová a Petra Stodolovská

Půjdeme se podívat na statek Jihočeské univerzity a následovně si rozdělíme zvířata podle místa jejich domovů. Také se podíváme na kontinentální rozvržení zvířat a rostlin. Zjistíme, které potraviny bychom neměli, kdyby nám je mořeplavci nedovezli. Prozkoumáme, jak rostliny přijímají vodu a co ke svému životu potřebují. Zkusíme si, z kolika litrů vody jsme tvořeni, a jak velké jsou naše plíce. 

 

Adaptační týden: 28. srpna - 1. září

Týden vede Petr Turek a Pavla Janečková

Budeme tvořit, běhat venku a užívat si poslední prázdninové dny. Pomůžeme novým dětem zvyknout si v naší školce a dětem z malé třídy, aby si zvykly na prostředí a režim velké třídy. 

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Kristýna a Petr Turkovi
Na Sádkách 40 (MŠ)
Husova 17 (ZŠ)
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus