Rodiče a děti - pracovny

 
Nejlepší postup pro hladký přechod do školky je začít s chodícím batolátkem navštěvovat pracovny pro (pra)rodiče s dětmi. Děti si zvyknou na prostředí a na dospělé. Od 18ti měsíců mohou děti zůstávat v dětské skupině bez rodičů (maximálně 12 dětí). Kolem tří let již děti přestupují do mateřské školy (maximálně 24 dětí). Na pracovny můžete chodit, i když nemáte v úmyslu pokračovat u nás s docházkou do dětské skupiny nebo mateřské školy. 
 

 

Pracovny ve školním roce 2018 / 2019

úterý 15.15-16.30 (3 volná místa)

středa 15.15-16.30 (4 volná místa)

 

Průběh pracovny 

Děti jsou aktivní po celý svůj bdělý čas. Jejich práce je tvořit sama sebe skrze zkušenosti se svým bezprostředním okolím. Protože máme úctu k jejich velice zdánlivě bezúčelným hrám, nazýváme je prací. 

Děti u nás pracují s Montessori pomůckami za asistence lektorky a rodiče. Soustředíme se zejména na rozvoj motorických a řečových dovedností. Aktivity nejsou řízené zvnějšku námi dospělými, ale vnitřní motivací dítěte, která odráží stav jeho mozku. Cílem je, aby dítě mělo možnost být smysluplně aktivní, a tudíž se stávat samostatných a ohleduplným. 

Nemají-li rodiče tendence své dítě neustále řídit, mohou načerpat zejména potřebný klid a obnoví svou lásku k dítěti. Mohou se inspirovat prezentovanými aktivitami a připravenými články a konzultovat zájmy dítěte a problematické každodenní situace.

 

Večerní semináře pro rodiče 

Na kurzy navazuje cyklus večerních seminářů Dítě jako zrcadlo. 

 

Kapacita 

Kapacita pracovny je max. 6 dětí a 6 rodičů.

 

Lektorka:

Bc. Tereza Koller, absolventka AMI výcviku pro děti 0-3 roky

 

Termíny

Kurz se koná ve dvou semestrech, a to září – leden, únor – červen.

 

První semestr začíná

informační schůzkou pro nové rodiče bez dětí ve středu 5. září 2018 od 17.30 do 19.00. Schůzka je zásadní pro nově příchozí rodiče. Seznámíte se s prostorem a pomůckami tak, aby vám od první hodiny s vaším dítětem bylo v pracovně příjemně. Po informační schůzce se můžete definitivně rozhodnout, zda do kurzu nastoupíte či ne.

Informační schůzka je první lekcí kurzu pro nově příchozí. Protože na ní dostanete hodnotné informace i pro domácí prostředí, je zpoplatněna částkou 200 Kč na místě v hotovosti. Klienti z předchozích let se informační schůzky účastnit nemusí a poplatek neplatí.

Samotné kurzy začnou pro úterní skupiny 11. září 2018 a pro středeční skupiny 12. září 2018.

Do kurzu se lze připojit kdykoli, záleží pouze na volné kapacitě kurzu. Informační schůzka potom proběhne individuálně nebo v menší skupině.

 

Poplatek za pracovnu

3 950 Kč / semestr

Platí se vždy celý semestr dopředu v hotovosti nebo převodem na číslo účtu 2001366281/2010 (Fio banka) do poznámky vepište své jméno). Poplatek za úvodní informační schůzku ve výši 200 Kč zaplatíte v hotovosti v den informační schůzky.

 

Omlouvání nepřítomnosti

Je-li dítě omluveno alespoň jeden den dopředu, může si lekci nahradit v jiný den. Omluvit dítě a domluvit si náhradu můžete na telefonním čísle 732 786 057 nebo osobně u lektorky. Poplatek kvůli fixním nákladům nevracíme ani nepřevádíme na následující měsíce.

 

S sebou

Občas malujeme temperami. Doporučujeme dávat dětem oblečení, které vám dovolí si hrát, aniž byste se o něj báli a zbytečně se stresovali. Děti s sebou na lekce potřebují oblečení na převlečení (pracujeme i s vodou) a svačinu.

Boty si necháte v botníku v zádveří a oblečení na háčkách v šatně. Batůžek a kabelku je možné odložit přímo v batolecí třídě na vyhrazená místa.

 

Těšíme se na vás!!

 

 

Přihláška na pracovny

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Kristýna a Petr Turkovi
Na Sádkách 40 (MŠ)
Husova 17 (ZŠ)
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus