Montessori dílny pro rodiče s dětmi

 
 
Nejlepší postup pro hladký přechod do školky je začít s chodícím batolátkem navštěvovat dílny pro (pra)rodiče s dětmi. Děti si zvyknou na prostředí a na dospělé. Od 18ti měsíců mohou děti zůstávat v dětské skupině bez rodičů (maximálně 12 dětí). Kolem tří let již děti přestupují do mateřské školy (maximálně 24 dětí). Na dílny můžete chodit, i když nemáte v úmyslu pokračovat u nás s docházkou do dětské skupiny nebo mateřské školy. 
 
 

 

Dílny ve školním roce 2019 / 2020

úterý 15.15-16.30

středa 15.15-16.30

 

Průběh dílny

Děti jsou aktivní po celý svůj bdělý čas. Jejich práce je tvořit sama sebe skrze zkušenosti se svým bezprostředním okolím. Protože máme úctu k jejich velice zdánlivě bezúčelným hrám, nazýváme je prací. 

Děti u nás pracují s Montessori pomůckami za asistence lektorky a rodiče. Soustředíme se zejména na rozvoj motorických a řečových dovedností. Aktivity nejsou řízené zvnějšku námi dospělými, ale vnitřní motivací dítěte, která odráží stav jeho mozku. Cílem je, aby dítě mělo možnost být smysluplně aktivní, a tudíž se stávat samostatných a ohleduplným. 

Nemají-li rodiče tendence své dítě neustále řídit, mohou načerpat zejména potřebný klid a obnoví svou lásku k dítěti. Mohou se inspirovat prezentovanými aktivitami a připravenými články a konzultovat zájmy dítěte a problematické každodenní situace.

 

Kapacita 

Kapacita pracovny je max. 6 dětí a 6 rodičů.

 

Lektorka

Mgr. Kristýna Turková

 

Termíny

Kurz se koná ve dvou semestrech, a to září až leden a únor až červen.

     

První semestr začíná

informační schůzkou pro nové rodiče bez dětí ve čtvrtek 5. září 2019 od 17.00 do 18.30. Schůzka je zásadní pro nově příchozí rodiče. Seznámíte se s jednoduchými, ale chytrými pomůckami a principy, díky kterým můžete vychovávat dítě k samostatnosti a ohleduplnosti. Po informační schůzce se můžete definitivně rozhodnout, zda do kurzu nastoupíte či ne. Informační schůzka je zdarma, navíc dostanete dárek.

Samotné dílny začnou pro úterní skupiny 10. září 2019 a pro středeční skupiny 11. září 2019.

Do dílny se lze připojit kdykoli, záleží pouze na volné kapacitě kurzu. Informační schůzka potom proběhne individuálně nebo v menší skupině.

 

Poplatek za pracovnu

3 950 Kč / semestr převodem na číslo účtu 2001366281/2010 (Fio banka, do poznámky vepíšete své jméno). 

 

Omlouvání nepřítomnosti

Je-li dítě omluveno alespoň jeden den dopředu, může si lekci nahradit v jiný den. Omluvit dítě a domluvit si náhradu můžete na telefonním čísle 777 296 380, mailu turkova.kristy@gmail.com nebo osobně u lektorky. Poplatek kvůli fixním nákladům nevracíme ani nepřevádíme na následující měsíce.

 

Těším se na vás!!

 

Přihláška na Montessori dílnu

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Husova 17
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus