Montessori dílny pro rodiče s dětmi

 
 
Nejlepší postup pro hladký přechod do školky je začít s chodícím batolátkem navštěvovat dílny pro (pra)rodiče s dětmi. Děti si zvyknou na prostředí a na dospělé. Od 18ti měsíců mohou děti zůstávat v dětské skupině bez rodičů (maximálně 12 dětí). Kolem tří let již děti přestupují do mateřské školy (maximálně 24 dětí). Na dílny můžete chodit, i když nemáte v úmyslu pokračovat u nás s docházkou do dětské skupiny nebo mateřské školy. 
 

 

Dílny ve školním roce 2018 / 2019

úterý 15.15-16.30

středa 15.15-16.30

 

Průběh dílny

Děti jsou aktivní po celý svůj bdělý čas. Jejich práce je tvořit sama sebe skrze zkušenosti se svým bezprostředním okolím. Protože máme úctu k jejich velice zdánlivě bezúčelným hrám, nazýváme je prací. 

Děti u nás pracují s Montessori pomůckami za asistence lektorky a rodiče. Soustředíme se zejména na rozvoj motorických a řečových dovedností. Aktivity nejsou řízené zvnějšku námi dospělými, ale vnitřní motivací dítěte, která odráží stav jeho mozku. Cílem je, aby dítě mělo možnost být smysluplně aktivní, a tudíž se stávat samostatných a ohleduplným. 

Nemají-li rodiče tendence své dítě neustále řídit, mohou načerpat zejména potřebný klid a obnoví svou lásku k dítěti. Mohou se inspirovat prezentovanými aktivitami a připravenými články a konzultovat zájmy dítěte a problematické každodenní situace.

 

Večerní semináře pro rodiče 

Na dílny volně navazuje cyklus večerních seminářů Dítě jako zrcadlo. 

 

Kapacita 

Kapacita pracovny je max. 7 dětí a 7 rodičů.

 

Lektorka

Mgr. Kristýna Turková, absolventka AMI výcviků pro děti 0-12 let

 

Termíny

Kurz se koná ve dvou semestrech, a to 

        11. září 2018 – 30. ledna 2019, 

        12. února – 19. června 2019.

 

Druhý semestr začíná

informační schůzkou pro nové rodiče bez dětí v úterý 29. ledna 2019 od 17.00 do 18.30. Schůzka je zásadní pro nově příchozí rodiče. Seznámíte se s prostorem a pomůckami tak, aby vám od první hodiny s vaším dítětem bylo v pracovně příjemně. Po informační schůzce se můžete definitivně rozhodnout, zda do kurzu nastoupíte či ne. Informační schůzka je zdarma, navíc dostanete dárek.

Samotné dílny začnou pro úterní skupiny 12. února 2019 a pro středeční skupiny 13. února 2019.

Do dílny se lze připojit kdykoli, záleží pouze na volné kapacitě kurzu. Informační schůzka potom proběhne individuálně nebo v menší skupině.

 

Poplatek za pracovnu

3 950 Kč / září - leden

3 800 Kč / únor - červen

Platí se vždy celý semestr dopředu v hotovosti nebo převodem na číslo účtu 2001366281/2010 (Fio banka) do poznámky vepište své jméno). 

 

Omlouvání nepřítomnosti

Je-li dítě omluveno alespoň jeden den dopředu, může si lekci nahradit v jiný den. Omluvit dítě a domluvit si náhradu můžete na telefonním čísle 732 786 057, mailu turkova.kristy@gmail.com nebo osobně u lektorky. Poplatek kvůli fixním nákladům nevracíme ani nepřevádíme na následující měsíce.

 

S sebou

Občas malujeme temperami. Doporučujeme dávat dětem oblečení, které vám dovolí si hrát, aniž byste se o něj báli a zbytečně se stresovali. Děti s sebou na lekce potřebují oblečení na převlečení (pracujeme i s vodou) a svačinu.

Boty si necháte v botníku v zádveří a oblečení na háčkách ve třídě. Batůžek a kabelku je možné odložit přímo v batolecí třídě na vyhrazená místa.

 

Těšíme se na vás!!

 

 

Mám zájem o montessori dílny

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Kristýna a Petr Turkovi
Husova 17
České Budějovice

+420 777 296 380

© 2009 Montessori Kampus