Mgr. Kristýna Turková 

director

Kristýna Turková started Montessori Kampus in 2009. She studied Montessori pedagogy for children from birth to three years at the Montessori Institute Denver (2010-2011), for children from three to six years at the Ausbildungszentrum Munich (2007-2008) and for children from six to twelve years at the Montessori Institute Prague (2014-2016). All given institutes train teachers under the auspices of the Association Montessori Internationale (AMI), organisation that was founded by Maria Montessori, M.D. herself to ensure the highest possible quality of the montessori teachers education. 

She completed also the Montessori school management course with Peter Davidson (USA), six grades of Kinesiology One Brain with Martina Beránková (CZ), Non-violent communication with Moumina Jeffs (UK), Transpersonal and spiritual healing training with Nicholas Demetry, M. D. (USA) and other self-development trainings.

She is the visionary of the school and she aims to create such an environment and opportunities for the children from birth to fifteen years that will support their interests, sense of responsibility and determination to keep control over their own life and to build positive values for them and their environment. She has two daughters, one in toddler class and one transiting into elementary class.   

 

 

 

Petr Turek

director deputy, teacher's assistant in primary class 

Absolvoval Střední obchodní školu v Praze, rok-a-půl-letý diplomový kurz Montessori pedagogiky u Montessori Společnosti, o.s. se zaměřením na školní děti a kurzy montessori výchovy u MVDr. Evy Štarkové. Účastnil se semináře Montessori for Adolescents s Jenny Höglund (Švédsko), Laurie Ewert-Krockerovou (USA) a Davidem Kahnem (USA), mezinárodního montessori kongresu v Praze a prošel kurzem Nenásilné komunikace u Mouminy Jeffs (Anglie). Studuje na pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. Zajímá se o psychologii a je aktivní parašutista. Má dvě dcery.

 

 

 

Žaneta Jirsová

head teacher in primary class
 

Absolvovala Střední pedagogickou školu Prachatice a dokončuje obor učitelství pro mateřské školy na Jihočeské univezitě. Účastní se mezinárodního výcviku Montessori pedagogiky pro děti ve věku 2,5-6 let pod vedením Eliny Rautasalo (UK) v Montessori Institute Prague (AMI). 

 

 

 

Bc. Pavla Janečková

teacher in primary class

Absolventka pedagogické fakulty Jihočeské univerzity, obor učitelství pro mateřské školy. Kurzy montessori výchovy dětí absolvuje u paní MVDr. Evy Štarkové. Při práci s dětmi se ráda věnuje tvůrčím pracem a učí děti péct. Má tři dospívající děti.

 

 

 

 
 
 

Mgr. Klára Tlačbabová

head teacher in elementary class

Absolventka oboru učitelství pro 1. stupeň pedagogické fakulty Jihočeské univerzity a rok-a-půl-letého diplomového kurzu  Montessori pedagogiky u Montessori Společnosti, o.s. se zaměřením na školní děti. Studentka mezinárodního montessori výcviku s Carlou Foster (USA) u Association Montessori Internationale
 
 
 
 
 
 
 

Bc. Adriana Kavková

assistant in elementary class

 

Absolventka oboru psychologie na katedře psychologie a pedagogiky na Jihočeské univerzitě. Ve škole pracuje pod vedením Mgr. Kláry Tlačbabové. 
 
 
 
 
 
 
 

Mgr. Jana Krausová

afternoon teacher in elementary class

Vystudovala učitelství výtvarné výchovy a má zkušenosti jako grafička a designérka, které ve škole úspěšně uplatňuje. Je instruktorka lyžování. Má jednoho syna.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bc. Tereza Koller

guarantee of the toddler class programm, guide in parent-toddler class

Absolventka pedagogické fakulty Západočeské univerzity, obor učitelství pro mateřské školy. Montessori se učila v dvouletém AMI výcviku u Patricie Wallner (Holandsko) pro děti od narození do tří let a na pětitýdenním kurzu Montessori předškolní pedagogiky pod vedením Eliny Rautasalo (Anglie) pořádaným pražským Montessori výcvikovým centrem. Má jednoho syna.

 

 
 
 
 
 

Mgr. Veronika Cabajová

head teacher in toddler class

Vystudovaná zdravotní sestra a absolventa Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity se zkušenostmi v ambulanci i v nemocnici. V Kampusu pracuje pod vedením Terezy Koller. 

 
 
 
 
 
 

Martina Beránková

therapist, coach

V oblasti osobního koučinku pracuje od roku 1998. Zajímají ji zejména vztahy, protože v nich se skrývá největší potenciál k osobnímu růstu, a tím k rozšiřování vědomí. Širší vědomí přináší do života více smysluplnosti, klidu, radosti a zdraví. Montessori Kampus provází radou a pomocí od jeho vzniku v roce 2009. Má dva dospělé syny a dceru a tři vnučky.

 

 

 

 

Bc. Petra Zíková

substitute

Zdravotnice a absolventka seminářů MVDr. Evy Štarkové. Maminka dvou dcer, obě navštěvovaly MŠ Montessori Kampus. 

 

 

 

 

 

Miroslav Kůzl

flute teacher, musician
 
V Montessori Kampusu učí žáky ZŠ na flétnu. Hraje na cink a koncertuje po Evropě.
 
 
 
 

Contact

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Husova 17
České Budějovice

+420 777 296 380

en-Aktuality

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

© 2009 Montessori Kampus