Certifikovaná přírodní zahrada

Jen pár desítek metrů od Husovy třídy v širším centru Českých Budějovic leží za vysokými budovami školní zahrada o rozloze 1200 m2 pro děti navštěvující ZŠ a MŠ Montessori Kampus. 

Naše zahrada je společné dílo všech. Zjara děti ve třídách pečují o sazeničky zeleniny, později rostlinky sází a zasévají semínka do vyvýšených záhonů. Bylinkové záhony poskytují dostatek materiálu pro další výrobu voňavých pytlíčků a čajů. Květy z trvalkového rabata aranžují děti při výzdobě uvnitř školy. 

V teplých měsících roku poskytují na zahradě dostatečný stín vzrostlé stromy, převážně náletové dřeviny - vrby jívy, břízy, topoly. Pobyt na zahradě dětem zpestřují dřevěné herní prvky, houpačka, houpací sítě, hmatový chodníček a vrbová chýše. Před deštěm poskytuje úkryt tee-pee nebo pergola s osázenou střechou. 

Bohatost prvků v zahradě umožnily v roce 2021 finance Státního fondu životního prostředí České republiky. V témže roce získala zahrada certifikaci Přírodní zahrada. Pečujeme o zahradu v souladu s přírodou a snažíme se probouzet vztah dětí k zahradě i přírodě.