Seznamte se s lidmi, kteří

s láskou pečují o vás a vaše děti


Mgr. Eva Boušková

pedagožka v ZŠ - 2. stupeň

605 143 319

Marcela Kozlová

vychovatelka ve školní družině

605 143 319 

Bc. Kateřina Stará

asistentka v mateřské škole, záskok v dětské skupině

731 933 349

Mgr. Karolina Toušková

chůva v dětské skupině, dílny pro rodiče s dětmi

732 786 057

Aneta Zemanová

tělesná výchova v ZŠ, gymnastka

Miroslav Kůzl

učitel na flétnu

miroslav123@atlas.cz

Mgr. Jaroslava Bendová

učitelka klavíru a hudební nauky

Radka Pokorná

admin stravování

účetní

pokorna@astracb.cz

Jiřina Pavlečková

provozní jídelny-výdejny, úklid

Romana Muchová

úklid

Naše historie

2009

Inspirovaná legendární lektorkou MVDr. Evou Štarkovou a tříměsíčním pobytem v USA si Kristýna Turková vystudovala mezinárodní montessori výcvik pro děti ve věku 2,5 - 6 let v Mnichově u Association Montessori Internationale (AMI). Rok vydělávala na pomůcky pořádáním workshopů a seminářů a s podporou rodiny otevřela první maličké volnočasové centrum na Lidické ulici v Českých Budějovicích. Tehdy mělo celých 25 m2! S některými klienty se dodnes vídáme!

2010

Protože se ukázalo, že Montessori má v Českých Budějovicích úspěch, už po roce jsme se přestěhovali do 4x větších prostor na Mánesově ulici, který pojal již 18 dětí zároveň. Byl krásný, prosluněný se zahradou za domem. Navštěvovaly ho děti na různý počet dnů. Seznámili jsme se tam se skvělými lidmi a v domě jsme prožili krásné roky.

Přesto se po čtyřech letech ukázalo, že je čas jít dál ...

2014

Udělali jsme tenkrát pro nás odvážný krok a koupili jsme pozemek na Švábově Hrádku na doporučení jednoho z tatínků. V šibeničním čase 5 měsíců jsme na něm postavili dvojnásobně velkou školku. Ten čas byl dosti dobrodružný. Starou školku jsme již neměli, ale ještě 4 dny před otevřením té nové jsme nevěděli, zda nám připojí elektřinu. Všechno ale díky skvělému staviteli dobře dopadlo! 

2015

Dům byl pohodlný! Vešly se tam také jesličky a s pomocí odhodlaných rodičů jsme v něm po roce založili základní školu a díky jejich finančnímu daru ji i vybavili. Prvních pět školáků mělo vyhrazený jeden kout přímo ve třídě mateřské školy. Ten rok byl jeden z nejkrásnějších! Školkové děti navštěvovaly ty školní a naopak. Byla tam spousta dětí, spolupracující tým a podporující rodiče! 

2016

Založili jsme s. r. o. a po mnoha měsících zařizování a papírování se nám podařilo zapsat naši školu do školského rejstříku ministerstva školství. To jsme si vždy přáli! Oficiální školku a školu, kde bychom se nemuseli podřizovat vedení, které by nerozumělo montessori myšlence, a kde bychom mohli pomáhat dětem rozvíjet se v souladu s jejich duševními i fyzickými potřebami. 

A protože dětí přibývalo, přestěhovali jsme školu do pronajatých prostor na Husovu ulici, kde sídlíme dodnes! 

2017

Po mnohaměsíčních přípravách ve třídách i v kanceláři jsme prošli podrobnou inspekcí s velmi krásným hodnocením. Byla to skutečná úleva, ale hlavně potěšení, že vše je, jak má být a můžeme dostávat větší dotační příspěvky od MŠMT, i když zdaleka nepokrývají náklady na provoz. Potěšilo nás však, že Česká školní inspekce fandí alternativám, kde děti nemusejí sedět v lavicích a poslouchat učitele na stupínku, ale kde se mohou učit v tzv. hnízdech, malých skupinách, venku nebo u odborníků a procvičovat to, co skutečně potřebují! 

2018

Turkovi vložili rodinné úspory do vystavění budovy školky, která stále sídlila na Švábově Hrádku, ale jejich situace v garsonce se dvěma malými dětmi už byla nadále neúnosná. Podařil se však skvělý kousek vyhovující všem. Se slevou na první rok jsme pro školku získali pronájem obchodních prostor v témže domě, kde již byla škola. Museli jsme provést rozsáhlou rekonstrukci, ale pro rodiče různě starých dětí se tak logistika stala o mnoho jednodušší! Navíc dnes k prostorám patří ohromná certifikovaná přírodní zahrada, která poskytuje spoustu příležitostí pro různé aktivity i veřejný život. 

2022

Už dlouho se inspirujeme a pečlivě studujeme, jak správně poskytovat vzdělávání a péči dětem na 2. stupni základní školy. Inspirováni mezinárodním kurzem pro dospívající a návštěvami ve spřízněných tuzemských i zahraničních školách, otevíráme v září vlastní 2. stupeň ZŠ. Konečně využijeme prostory, které si školka šetřila právě pro své velké kolegy! 2. stupeň není žádná velká věda a my se těšíme na další pokračování, třeba právě s Vámi! 

Naši partneři