Mgr. Kristýna Turková 

ředitelka školy, vychovatelka, vedoucí krajských montessori setkání

Montessori Kampus v roce 2009 založila Kristýna Turková, která vystudovala Montessori pedagogiku pro děti od narození do tří let v Denveru u Judi Orion, M.A. (2010-2011), pro děti od tří do šesti let v Mnichově u Marie Roth (2007-2008) a pro děti od šesti do dvanácti let u Kay Baker, PhD. v Praze (2014-2016). Vše pod záštitou mezinárodní Association Montessori Internationale (AMI), kterou založila sama Dr. Maria Montessori v roce 1929, aby zajistila nejvyšší kvalitu vzdělávání budoucích montessori učitelů. Absolvovala taktéž kurz řízení montessori škol u Petera Davidsona (USA), šest stupňů kineziologie One Brain u Martiny Beránkové, kurz Nenásilné komunikace u Mouminy Jeffs (Anglie) a další sebevzdělávací kurzy. V roce 2017 se účastnila mezinárodního montessori kongresu v Praze.

Je vizionářkou školy a jejím cílem je vytvořit pro děti všech věkových kategorií takové prostředí a příležitosti, které v nich podpoří zájem, odpovědnost a odhodlání řídit svůj život a tvořit pozitivní hodnoty nejen pro sebe, ale i pro své okolí. Její velkou motivací jsou kromě jiného také její dvě dcery. 

 

 

Petr Turek

člen vedení školy, asistent v MŠ, vedoucí krajských montessori setkání

Absolvoval Střední obchodní školu v Praze, rok-a-půl-letý diplomový kurz Montessori pedagogiky u Montessori Společnosti, o.s. se zaměřením na školní děti a kurzy montessori výchovy u MVDr. Evy Štarkové. Účastnil se semináře Montessori for Adolescents s Jenny Höglund (Švédsko), Laurie Ewert-Krockerovou (USA) a Davidem Kahnem (USA), mezinárodního montessori kongresu v Praze a prošel kurzem Nenásilné komunikace u Mouminy Jeffs (Anglie). Studuje na pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. Zajímá se o psychologii a je aktivní parašutista. V Montessori Kampusu pracuje šestým rokem jako asistent - průvodce dětí v MŠ. Má dvě dcery.

 

 

 

Žaneta Jirsová

učitelka v MŠ
 

Absolvovala Střední pedagogickou školu Prachatice a dokončuje obor učitelství pro mateřské školy na Jihočeské univezitě. Účastní se mezinárodního výcviku Montessori pedagogiky pro děti ve věku 2,5-6 let pod vedením Eliny Rautasalo (UK) v Montessori Institute Prague (AMI). V Montessori Kampusu pracuje prvním rokem.

 

 

 

Bc. Pavla Janečková

učitelka v MŠ 

Absolventka pedagogické fakulty Jihočeské univerzity, obor učitelství pro mateřské školy. Kurzy montessori výchovy dětí absolvuje u paní MVDr. Evy Štarkové. V Montessori Kampusu pracuje třetím rokem. Při práci s dětmi se ráda věnuje tvůrčím pracem. Má tři dospívající děti.

 

 

 

 
 
 

Mgr. Klára Tlačbabová

učitelka v ZŠ

Absolventka oboru učitelství pro 1. stupeň pedagogické fakulty Jihočeské univerzity a rok-a-půl-letého diplomového kurzu  Montessori pedagogiky u Montessori Společnosti, o.s. se zaměřením na školní děti. Studentka mezinárodního montessori výcviku s Carlou Foster (USA) u Association Montessori Internationale. V Montessori Kampusu pracuje druhým rokem.
 
 
 
 
 
 
 

Bc. Adriana Kavková

asistentka v ZŠ

 

Absolventka oboru psychologie na katedře psychologie a pedagogiky na Jihočeské univerzitě. Ve škole pracuje pod vedením Mgr. Kláry Tlačbabové. V Montessori Kampusu pracuje od minulého školního roku.
 
 
 
 
 
 
 

Mgr. Jana Krausová

družinářka

Vystudovala učitelství výtvarné výchovy a má zkušenosti jako grafička a designérka. Je sportovkyně, instruktorka lyžování. V Kampusu pracuje prvním rokem a má jednoho syna.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bc. Tereza Koller

garantka dětské skupiny a Montessori pracoven

Absolventka pedagogické fakulty Západočeské univerzity, obor učitelství pro mateřské školy. Montessori se učila v dvouletém AMI výcviku u Patricie Wallner (Holandsko) pro děti od narození do tří let a na pětitýdenním kurzu Montessori předškolní pedagogiky pod vedením Eliny Rautasalo (Anglie) pořádaným pražským Montessori výcvikovým centrem. V Montessori Kampusu pracuje čtvrtým rokem. Má jednoho syna.

 

 
 
 
 
 

Ing. Lenka Macháčková

Vedoucí pečovatelka v dětské skupině

Absolvuje montessori vzdělání u MVDr. Evy Štarkové a v Kampusu pracuje prvním rokem pod vedením zkušené Bc. Terezy Koller. V současnosti studuje na Jihočeské univerzitě obor Učitelství pro mateřské školy. Má jednu dceru.

 

 
 
 
 
 
 

Martina Beránková

kouč, lektorka semináře Dítě jako zrcadlo

V oblasti osobního koučinku pracuje od roku 1998. Zajímají ji zejména vztahy, protože v nich se skrývá největší potenciál k osobnímu růstu, a tím k rozšiřování vědomí. Širší vědomí přináší do života více smysluplnosti, klidu, radosti a zdraví. Montessori Kampus provází radou a pomocí od jeho vzniku v roce 2009. Má dva dospělé syny a dceru a tři vnučky.

 

 

 

 

Jitka Bendlová

provozní a administrativa

Vystudovala ekonomii a cestovní ruch na SŠ v Českých Budějovicích. Absolventka kurzů Montessori výchovy u MVDr. Evy Štarkové, Kineziologie One Brain u Martiny Beránkové, Bachovy terapie a seminářů duchovního léčení u Nicholase Demetryho, MD (USA). Má dvě děti, obě navštěvovaly MŠ Montessori Kampus. Jako provozní a administrátorka pracuje v Montessori Kampusu čtvrtým rokem.

 
 
 
 

 

 

Bc. Petra Zíková

zástup

Zdravotnice a absolventka seminářů MVDr. Evy Štarkové. Maminka dvou dcer, obě navštěvovaly MŠ Montessori Kampus. V Montessori Kampusu zastupuje nepřítomné pedagogy šestým rokem.

 

 

 

 

 

Miroslav Kůzl

učitel flétny, hráč na cink
 
V Montessori Kampusu učí žáky ZŠ na flétnu třetím rokem.
 
 
 
 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Montessori Kampus
Kristýna a Petr Turkovi
Husova 17
České Budějovice

+420 777 296 380

Aktuality

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

© 2009 Montessori Kampus